avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Activitate August88

Activitate August88

Discuție Pensie de urmas
Buna seara.
Tatal meu a fost beneficiarul legii 118/1990. El a decedat in urma cu doi ani si as dori sa stiu daca eu ca urmas pot beneficia de drepturile acestei legi.
Multumest anticipat.
Buna ziua!
Am si eu o nelamurire,acum cateva zile am gasit o instiintare pe numele meu,pusa in usa.
Instiintare precizeaza faptul ca in conformitate cu prev, art 260 si art. 261 C. pr. pen. va instiintam ca la data ... ora ... am procedat la afisarea prezentei ,nefiind indeplinite conditiile de inmanare a solutiei, in cauza ce formeaza obiectul dosarului penal nr...
Va comunicam ca sunteti in drept sa va prezentati dupa 5 zile de la afisarea prezentei ,dar nu mai mult de 15 zile, pentru inmanarea actelor procedurale la sediul Parchetului de pa langa judecatoria ...
In cazul in care fara motive temeinice nu va prezentati pentru comunicarea actelor in termenul de 15 zile se va considera comunicata la implinirea acestui termen.
Am facut o plangere la politie pentru furtul unui telefon in urma cu cateva luni,in cele din urma mi-am recuperat paguba si m-am impacat cu hotul ,semnand o declaratie in acest sens la politie impreuna cu hotul.
Are ceva daca nu ma prezint?Voi fi amendat?