avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate Mezei

Activitate Mezei

Bună ziua, sunt un PFA,am un topogan gonflabil cu care am participat la zilele orașelor și comunelor,din cauza epidemiei nu am avut unde sa merg sa lucrez.Va intreb daca am dreptul la acea indemnizație din cauza pandemiei sau nu.Nu am nici un alt venit.De 10 ani am lucrat la norma de venit.Deschideam firma in Mai și pînă în octombrie.M-am interesat La AJPIS și mi-a spus că nu mi-se încadrează codul caine,9321,bilciuri și parcuri de distracții cu specificare in paranteza saltele și topogane gonflabile.La topogan nu pot tine distanța de 1,5m,iar copii nu pot depune efort cu purtarea măști. Mi sa propus să închiriez spațiu privat dar suprafața fiind de 100m pătrați nu imi permit,iar părinții nu le da voie la copii sa se joace cu alți copii straini. Din Martie și pînă în prezent nici o primărie nu a organizat nici un eveniment .(ziua comunei sau orasului).Nu am realizat nici un venit din septembrie 2019.În speranța că voi primi un raspuns va multumesc.
Sunt pfa la norma de venit lucrez din luna mai pînă la 30 septembrie, suspend firma in fiecare an sunt obligat să plătesc CASS.