avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Activitate Nick_bv

Activitate Nick_bv

Bună ziua! Mă numesc Cristea Claudiu și locuiesc în Codlea, Brașov. Lucrez in Codlea că gestionar depozit. La începutul anului au avut loc măriri salariale la care eu și încă un coleg nu am beneficiat, iar acum s a acordat o primă de vacanță de care eu nu am beneficiat. Conform Codului Muncii art 5,6,7 mi se pare ilegal. Ce mă sfătuiți să fac? Mulțumesc anticipat!
Mulțumesc frumos! Litigii de muncă!

editat : citare raspuns anterior
Îmi puteți spune vă rog și o lege? Mulțumesc!

Nick_bv a scris:

Bună ziua! Vreau să vă întreb dacă este legal ca intr-o firmă privată, la o mărire salarii generală, să nu fie cuprinși toți angajații. Mulțumesc!

Bună ziua! Vreau să vă întreb dacă este legal ca intr-o firmă privată, la o mărire salarii generală, să nu fie cuprinși toți angajații. Mulțumesc!
Bună ziua! Aș vrea să știu dacă este legal ca la acordarea primei de Paște să primesc o sumă mai mică, deoarece am avut concediu medical, pe care nu mi l am luat pentru că așa am vrut eu. M ar interesa și o lege care să dovedească răspunsul dumneavoastră. Mulțumesc!
Bună ziua. Spuneți-mi vă rog dacă este legal ca analizele medicale periodice să se efectueze la locul de muncă și în timpul programului de lucru. Mulțumesc!