avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate vrica

Activitate vrica

Copilul trăiește dar nu știu unde și nici cum îl cheamă acum Din registru de adopții as putea afla doar după nume?

gi-jane2 a scris:

Atunci , aia e...nu va puteti trezi peste 40 si de ani sa ziceti ca vi s-a furat. Va dați seama ca qcel copil are viata lui, poate habar nu are ca are undeva alta mama.
Oricum, nu aveti cum sa il găsiți.
A fost declarat decedat sau v-ati trezit fara el?


In anul 1981 Nu am anunțat întrucât mi-a fost frica

gi-jane2 a scris:

cand a fost asta ?

Unde pot afla despre un copil care mi-a fost furat cu acte cu tot
Pot furniza doar numele copilului numele părinților și Maternitatea unde l-am născut
Mulțumesc din suflet ptr raspuns
Va mulțumesc

POPA GHEORGHE a scris:

Hotararea definitiva a instantei este obligatorie pentru CJP.

O decizie a instanței privind constatarea unei perioade lucrate,la casa de pensii va fi luată în considerare
Adică ea să înlocuiască adeverință angajatorului?
Buna dimineața
Am o mare rugăminte să mă ajutați
Instanță m-am înștiințat că trebuie să compilez introductivă
Cum formulez răspuns printr-o cerere completare sau precizatoare?
Instanță mi-a solicitat să completez cererea cu taxe suplimentare de timbru și să precizez cuantumul cheltuielilor de judecată
Va mulțumesc anticipat
Cheltuieli de judecata solicitate prin introductiva dar dovezile le-am depus după încheierea dezbaterilor Firesc mi s-au respins întrebarea este le mai pot cere pe cale separata?
Chiar daca nu are calitate procesuală?

Corina Capotã a scris:

Orice creditor poate cere in instanta insolventa unui debitor.

Un caz similar am avut și eu M-am înscris la masa credala,dar prioritate la plata Sint datoriile la bugetul de stat Intre timp administratorul a vândut tot ce a fost de valoare și in concluzie până acum din 2012
nu am recuperat nimic
Înscrierea la masa credala se face fara taxe

Nicoleta Cristina Romașcanu a scris:

Unei instante puteti sa-i CERETI orice tampenie indiferent cum botezati hartia.

Dar nu-i destul totdeauna a CERE spre a OBTINE.

V-am dat argumente de text (dar se pare ca sunt doar fraiera pentru ca ma straduiesc pe gratis sa-i avertizez pe unii sa nu arunce cu banii pe geam), ba chiar vi le-am tradus si "mai pe romaneste", din care rezulta ca acesta cerere poate fi facuta de administratorul judiciar, de lichidatorul judiciar sau, in subsidiar, de COMITETUL CREDITORILOR CU AUTORIZAREA JUDECATORULUI SINDIC

Ati fost autorizata de judecatorul sindic sa introduceti actiunea? De unde ati aflat ca o puteti face?



Buna ziua
Va rog raspundeti-mi la următoarea întrebare Direcția de Impozite și Taxe Locale poate sa ceară în instanță dizolvarea unei firme?