avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate Alexha

Activitate Alexha

Buna ziua! Ma intereseaza sa stiu daca pe langa cererea de constatare a reabilitarii de drept mai trebuiesc achitate taxe sau depuse anumite documente(in cerere fac referire la numarul dosarului si a sentintei)
vreau si eu sa ma lamuresc in legatura cu practica de specialitate a studentilor de la facultatile de drept....daca cineva imi poate spune exact care este legea care priveste acest subiect....am inteles ca este modificata ...si este nevoie de o conventie intre universitati si institutiile publice ....vreau sa citesc si eu ceva concret si clar si sigur ....multumesc
Un amic de-al meu are o realatie ccu o fata care in prezent are varsta de 16 ani.Au fost impreuna cam un an,dupa care au avut o pauza si acum sunt din nou impreuna.Intre timp el a implinit 18 ani.Ei au intretinut relatii sexuale.Mama fetei,dupa cum mi-a zis el nu prea este de acord cu el si cu relatia lor.Ma intreaba pe mine,eu fiind studenta la drept ce i se poate intampla dak mama ei il denuntza.....ptr corupere de minori,ptr viol.....dak afla de faptul k ei intretin relatii sexuale zice el k ar putea fi denuntzat si isi face probleme ptr faptul k el este major si ea minora......nu sunt cea mai in masura sa-i raspund...ptr k sunt in anul 2 abia.....si nu pot sa-i dau atatea detalii ...din ce am citit ,m-am informat .....i-am zis.....as vrea sa-mi fac o idee exacta despre ce i se poate intampla.....si sa-i pot explik si lui......multumesc:D