avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate Crisy

Activitate Crisy

Răspuns la discuția poprire salar
De asemenea(scuzați-mi greșelile gramaticale, graba :D)Mulțumesc mult pentru răspuns.
Discuție poprire salar
Buna ziua, prietenul meu are un credit nevoi personale la care nu iși mai poate platii ratele.Deasemenea mai are un credit cu ipoteca, la acesta incă achita ratele.Este posibil sa i se instituie o ipoteca de rang 2 de catre a doua banca la care nu isi mai plateste creditul de nevoi personale , este vorba de o suma undeva in jurul valorii de 3500 euro.Deasemenea in eventualitatea in care ne vom casatori se poate sa imi puna mie poprire pe venituri, sau chiar pe bunurile ce le vom achizitiona dupa casatorie??.Multumesc
eventual si un model Fp-consilier juruidic:((:((#-o
Buna dimineata,termenul de inregistrare al CIM este de maxim 5 zile ?
Răspuns la discuția Insulta
Multumesc mult,sper sa ne impacam si incerc sa merg la un psiholog,pt ca nu vreau sa mia reactionez in asa fel indiferent in ce fel voi fi provocata,multumesc mult.
Discuție Insulta
Am insultat pe cineva printr-un sms,urat,s-a depus plangere la politie impotriva mea.In prima declaratie mi-am recunoscut fapta si mi-am cerut scuze persoanei,fiind convinsa ca aceasta nu doreste sa continue procedura,nu si-a retras plangerea,sunt foarte disperata pentru ca nu vreau sa primesc nici macar o amenda administrativa pentru ca doresc sa sustin un concurs pentru o functie publica unde mi se cere cazier fiscal,si o buna conduita morala,ce pot sa mai fac,nu am scris mesajele fara motiv,am fost provocata,chiar agresata dupa scrierea mesajului,nu de fata careia i-am scris mesajul ci de prietenul ei ,eu am depus o plangere impotriva lui dar mi-am retras-o,impotriva ei nu am depus nimic desi a luat parte la agresarea mea?