Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire salar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire salar

Buna ziua, prietenul meu are un credit nevoi personale la care nu iși mai poate platii ratele.Deasemenea mai are un credit cu ipoteca, la acesta incă achita ratele.Este posibil sa i se instituie o ipoteca de rang 2 de catre a doua banca la care nu isi mai plateste creditul de nevoi personale , este vorba de o suma undeva in jurul valorii de 3500 euro.Deasemenea in eventualitatea in care ne vom casatori se poate sa imi puna mie poprire pe venituri, sau chiar pe bunurile ce le vom achizitiona dupa casatorie??.Multumesc
Nu este posibil sa i se instituie ipoteca de rang 2.Poprire pe venituri nu va pune dar dupa casatorie poate pune banca sechestru pe cota parte de bunuri ce-i revin sotului.
De asemenea(scuzați-mi greșelile gramaticale, graba :D)Mulțumesc mult pentru răspuns.