avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Activitate IrinaDO

Activitate IrinaDO

Discuție Divort
Buna ziua. Sotul meu a initiat procesul de divort ieri in urma unei certe. Avem un copil de un an si jumatate. Copilul momentan locuieste cu parintii sotului. Eu si sotul avem domiciliul in Londra. El detine un apartament in Bucuresti achizitionat inainte de casatorie unde planuieste sa locuiasca cu fetita. A zis ca o sa faca imposibilul sa mi-o ia stiind ca unica optiune pentru mine este sa inchiriez un apartament in Bucuresti si sa caut un loc de munca acolo si nu am resursele financiare necesare pentru acest lucru. Momentan sunt angajata in Londra. Fetita s-a nascut in Londra. Ma puteti ajuta va rog mult cu mai multe detalii referitor la pasii care sunt de urmat. Tin sa mentionez ca sotul este o persoana foarte nervoasa si instabila emotional. In fiecare situatie conflictuala am fost agresata verbal si o singura data am fost agresata fizic. Cum as putea sa-mi maresc sansele de castig de cauza? Exista un scenariu prin care as putea sa solicit stabilirea domiciliului fetitei in Londra?
Va multumesc anticipat.