avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters55112

Activitate ContSters55112

Discuție mostenire
As vrea sa stiu ..daca sotia a obtinut prin succesiune o suprafata de teren, eu, in cazul divortului am vreun drept asupra acelui teren?
As vrea sa va prezint urmatoarea situatie:... sotia lucreazade 12 ani la o societate comerciala ( un mic magazin de cartier) in conditii demne de Evul mediu. fara zile libere...(7 din 7), doar de 3 ani are 7 zile de concediu anual, salariul minim pe economie + un patron senil care le terorizeaza pe ea si pe cele doua colege ale ei. Ca masura de siguranta ( si de eventuala represiune impotriva lui ) a facut copii in ultimii doi ani la o parte din facturile pe care el le punea sa le arunce la gunoi nefiind trecute in contabilitate. Incasarile lui merg excelent...are vanzare de aprox.4000 lei pe zi, iar pe casa de marcat nu figureaza mai mult de 1500.
As vrea sa stiu ce ar putea pati in cazul in care i-as face o reclamatie la fisc, proband cele spuse si cu copii ale facturilor aruncate?
Detin un teren cu deschiderea de 28 m si lungimea de aprox. 150 m. As vrea ca partea din spate sa o parcelez pentru vanzare, dar nu stiu ce latime minima trebuie sa aiba drumul de servitute pe care trebuie sa-l las pe lungimea terenului. Stie cineva ce spune legea...sau macar care este legea care reglementeaza acest aspect?