avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Activitate tudorDragomir

Activitate tudorDragomir

va salut din nou.
Zilele trecute am primi o citatie prin care sa dispus renuntarea la urmarirea penala plus de achitat celtuleli de judecata pentru vederea inchideri dosarului .In concluzie ce pasi sunt de urmat.Daca ma duc cu citatia aceasta la sectia de politie imi pot lua permisul inapoi sau mai sunt si alte proceduri .
Multumesc o seara buna !
va salut in urma cu exact 1 an de zile am fost oprit de organele de politie conducand o autoutilitara de 7.5 t luasem sala pentru cat C ( B il am de 7 ani )si urma peste 2 saptamani sa dau traseul asa ca am urcat in autoutilitara unui prieten si am mers vreo 300-400 m din fata unui magazin pana la el in poarta si tocmai atunci dupa o curba si politia.
Am fost oprit mi sa facut dosar penal pentru conducere fara categorie necesara ,am fost in urma cu 5 luni sa dau o declaratie cum sa intamplat si de atunci nu mai stiu nimic.
Va rog un sfat ar fi binevenit bani nu am sa platesc un avocat ,din ce am citit pe internet (nu stiu daca am inteles asa bine ) se poate clasa dosarul dupa 1 an de zile. La ce sa ma astept mai departe , asa poate sa ma tina si 3 ani de zile fiind dosarul in lucru, in declaratie am scris ca mi.am recunoscut greseala si regret. Va multumesc !