avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate oanaadina1308

Activitate oanaadina1308

nu s-a gasit, credeti ca il; au Arhivele Nationale, unde se pastreaza in mod normal ?
unde gasesc decret 242/03.10.1987 privind amenajarea raului Dambovita
Notare sporadica posesie In CF
Buna ziua,
In lipsa actelor de proprietate m-am gandit la inscrierea posesie in CF, dar primaria nu imi elibetreaza adeverinta din care sa rezulte ca sunt cunoscut ca proprietar, ca platesc taxele si impozitele si terenul nu face parte din dom privat al statului, ci mi-a dat ceva gen istoric de rol fiscal, ceea ce nu este ceea ce cere legea. Ce se poate face ?
Un apartament cumparat in baza legii 85/1992 este un propriu al chiriasului care a solicitat cumpararea apartamentului si pe numele caruia s-a incheiat contractul, sau este bun comun, fiind casatorita la data incheierii contractului de vanzare-cumparare. Ma gandesc ca daca sotul, care nu avea avea calitatea de chrias si nu a facut cerere de cumparare, nu are dreptul legal la cumpararea apartamentului. Cel mult poate avea pretinde un drept de creanta daca considera a participat la achitarea ratelor, dar bunul nu este comun, am dreptate ?
da, am lucrat in MAPN ca desenator tehnic
ordinul 50/1990, anexa II, pct 160 considerati ca se aplica pentru lucru in conditii de radiatii , unde electromagnetice, sau doar pentru activitatea in constructii ? (asa zice Casa de pensii)
pentru actiune prescriptie plata fond solidaritate - cu cine ma judeca, cu UNBR ?
Am primit de carand avertizare neplata cu sanctiunea suspendarii, la mine fiind vorba de neplata taxei pentru fondul de solidaritate.
Nu mi se pare normal sa fii suspendat pentru neplata acestei taxe, care ar trebui sa fie optionala, nu obligatorie, in orice caz "sanctiunea pt neplata ar trebui sa fie faptul ca nu poti beneficia de acest ajutor.
Am fost sfatuita sa facem cat mai multi un memoriu in acest sens.
Haideti sa vedem cum procedam
Răspuns la discuția plata fond solidaritate avocati
pai pana se judeca, ma suspenda