avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate CatalinMatei

Activitate CatalinMatei

Răspuns la discuția Inselaciune

Si eu am patit acelasi lucru de la aceasta firma - Anda Lighting & Trading, dar de pe site-ul CEL.ro. Mi-a livrat produsul de alta culoare decat cea pe care am comandat-o. Am trimis retur, dar au trecut 2 luni de atunci si nu a ridicat produsul de la curier. Stau si fara produs si cu banii blocati, De o luna am facut sesizare la Protectia Consumatorului si l-au chemat la raport pe acest domn, Horea Saracut, dar tot nu au facilitat realizarea returului.
Ca sa va convingeti acesta este AWB 312122460 de la NemoExpress!
seebyy35 a scris:

Buna ziua. Am cumparat un produs de la S.c. Anda Lighting & Trading vandut pe Emag . Produsul era foarte ieftin pe site motiv pentru care l-am cumparat , dar spre surprinderea mea cand a venit coletul era alt produs . Parerea mea ca vanzatorul pune pe site produse la preturi mici ca sa pacaleasca clientii. Cand l-am sunat si i-am spus ca nu corespunde produsul cu cel comandat , el a raspuns ca face acelasi lucru si daca nu imi convine sa il trimit inapoi. Cum pot proceda sa imi trimita produsul care l-am comandat. Multumesc anticipat.

Răspuns la discuția Inselaciune
Si eu am patit acelasi lucru de la aceasta firma - Anda Lighting & Trading, dar de pe site-ul CEL.ro. Mi-a livrat produsul de alta culoare decat cea pe care am comandat-o. Am trimis retur, dar au trecut 2 luni de atunci si nu a ridicat produsul de la curier. Stau si fara produs si cu banii blocati, De o luna am facut sesizare la Protectia Consumatorului si l-au chemat la raport pe acest domn, Horea Saracut, dar tot nu au facilitat realizarea returului.
Ca sa va convingeti acesta este AWB 312122460 de la NemoExpress!