avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Activitate stefy_kry

Activitate stefy_kry

Discuție Somaj dupa CCC
Am si eu o problema , si anume: eu pe data de 22 august termin cic , am fost de am depus cererea de intoarcere la servici iar patronul mi-a spus ca nu ma mai poate primi , se poate sa ma bage in somaj dupa? eu inainte sa intru in cic am lucrat 3 ani
astept rasp urgent ca nu stiu ce sa fac. Multumesc
buna ziua! numele meu este stefania si am si eu o intrebae in ceea ce priveste un teren.Unde trebuie sa ma interesez despre acesta , ca sa pot afla cui apartine daca are proprietar sau nu? In cazul in care apartine primariei unde sa ma duc sa depun o cerere pentru acest teren?Eu locuiesc in sectorul 5 .Va rog sa ma ajutati ca nu stiu unde sa ma duc sa intreb de acesta. Multumesc
Sunt angajata la firma unde lucrez in prezent din noiembrie 2007 dar contract de munca mi s-a facut abia in decembrie 2007, anterior am lucrat la o firma timp de 2 ani jumatate si mi-am incetat activitatea in octombrie 2007. Pe 22 august 2008 am nascut si as vrea sa stiu daca pot beneficia de concediu pentru crestere copil daca nu am acea luna ?Iar in cazul in care nu se poate , sotul poate beneficia de indemnizatie dar in prezent lucreaza la aceasta firma de 9 luni si mai are lucrati cativa ani la alta firma , in acest caz trebuie sa ia adeverinta si de la fostul angajator pentru perioada lucrata si de la actualul angajator. sau numai de la actualul angajator?el nu are intrerupere !