avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate Marian 1973

Activitate Marian 1973

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mulțumesc pentru sfat. Inteleg că în luptă cu "ursul" nu prea sunt șanse de câștig. Statul își apără angajații care nu sunt in stare să întocmească corect un PV.

Marian 1973 a scris:

.

Grosu Anatolie a scris:

Pacat ca nu au abordat art.17 in totalitate.
Asa, o clarificam cu pasi mici, dar macar asa, decat deloc ))).




.

Grosu Anatolie a scris:

Pacat ca nu au abordat art.17 in totalitate.
Asa, o clarificam cu pasi mici, dar macar asa, decat deloc ))).


Vă mulțumesc pentru sfat și chiar o să-l iau un considerare. Ce am de pierdut ?
Mda...eu lucrez în invatamant. Să presupunem că ascult un copil și în loc să-i pun nota cu data de luni îi pun sâmbătă, când nici eu și nici elevul nu eram prezenți în școală . Elevul vede data și face o sesizare scrisă către director precum că data cu nota raspectivă este greșită iar eu sunt forțat de lege să-i anulez nota punând stampila și semnandu-mă. Este clar că nu mai pot să-i pun nota cu data de luni pentru că suntem în cu totul altă zi iar normal ar fi să-l mai ascult încă o dată. De ce același raționament nu merge și într-un astfel de caz? Nu cumva legea trebuie să apere pe polițistul care nu știe zilele săptămânii? Sunt eu vinovat că respectivul individ habar n-are să întocmească un proces verbal?


Ziua este trecută greșit în ambele locuri. Am fost sfătuit să plătesc jumătate din sumă iar apoi să merg in instanță iar în cazul în care pierd să nu plătesc suma integrală
Buna seara și mă scuzați de deranj. Cu câteva zile în urmă pe data de 8.04.2019 am fost depistat de radar cu o anumită viteză dar procesul verbal are data de 6.04. 2019, adică sâmbătă. Menționez că poliția rutieră nu are nici-o înregistrare video cu mine circulând pe data de 6 la aceea oră , fiind în acel moment acasă. Vreau să depun o plângere împotriva acestui proces verbal invocând faptul că data ,ora și locul săvârșirii infracțiunii fiind total eronate și nulitatea absolută a acestui proces verbal. Vreau un sfat de la dumneavoastră și dacă în calitate de avocat v- ați mai întâlnit cu astfel de probleme și rezolvate în favoarea petentului
Buna seara și mă scuzați de deranj. Cu câteva zile în urmă pe data de 8.04.2019 am fost depistat de radar cu o anumită viteză dar procesul verbal are data de 6.04. 2019, adică sâmbătă. Menționez că poliția rutieră nu are nici-o înregistrare video cu mine circulând pe data de 6 la aceea oră , fiind în acel moment acasă. Vreau să depun o plângere împotriva acestui proces verbal invocând faptul că data ,ora și locul săvârșirii infracțiunii fiind total eronate și nulitatea absolută a acestui proces verbal. Vreau un sfat de la dumneavoastră și dacă în calitate de avocat v- ați mai întâlnit cu astfel de probleme rezolvate în favoarea cetățeanului