avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate davidioandaniel

Activitate davidioandaniel

Pentru afla in ce stadiu este dosarul pot depune cerere si online?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca citim art. 322 c.p.p. o sa vedem ca exista un termen de 15 zile in care trebuie sa se pronunte procurorul, numai ca in practica, nefiind sanctiune, nu se respecta.

Se poate depune cererea si online ? Sau doar personal la parchet? Va multumesc

Alexandru Matache a scris:

Așa este. De aceea, nefiind un termen imperativ, practic nu exista.
Puteți depune o cerere de stăruința, dar nu va așteptați la răspuns.

Va multumesc de raspuns. Suspect am fost de la început nu ? De cand mi-a fost reținut permisul de conducere
buna ziua , am si eu o intrebare . in 05.03.2018 am atins un vecin cu oglinda masini in cot si a cazut in fund . intrebandul daca are nevoie de asistenta medicala sa chemam politia.. el refuzand acest lucru . eu fiind inconstinet am lasat-o asa necrezand ca este fapta grava .. dupa 3 luni mam trezit cu citatie de la politie acasa . am fost la politie mi sa retinut permisul pentru parasirea locului accidentului . vecinul meu facandumi plangere dupa 1 luna jumate . dosarul meu a stat la politie 7 luni . acuma dosarul este la parchetul de pe langa judecatoria brasov din 30.01.2019 cu propunere de clasare . acum intrebarea mea este :
Cat va mai dura pana vine solutionarea ?. stie cineva care este media la brasov

sau cine a mai patit asa ceva in cat timp sa solutionat si cat va stat dosarul la parchet ?
Multumesc anticipat