avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate gildaaaa

Activitate gildaaaa

Am facut o cerere de suspendare contract de munca si nu mi s-a aprobat pe motiv ca POSTUL mi s-a transformat in functionar public.
Functionarul public nu are drept de suspendare contract? Daca da, potrivit carei legi?
Daca postul s-a transformat in functionar public, implicit sunt si eu functionar public?
Răspuns la discuția prescriere dupa 5 ani? adevarat?
Fiului meu cu toate mediile de F.Bine in clasa a III-a, i s-a scazut media la purtare (Bine) pentru ca invatatoarea s-a suparat pe mama cu 2 sapatamani inaintea incheierii semestrului I. Fara nici un avertisment in prealabil.Pana atunci invatatoarea imi spunea "Felicitari doamna aveti un copil exemplar.Nu am ce sa-i reprosez". In ajutor i-a sarit si directoarea.Pentru ca am solicitat directoarei sa aibe rabdare pana in clasa a V-a cand vor fi multi profesori si se va adeveri ca invatatoarea abuzeaza, in clasa a V-a desi nici un profesor nu a avut ceva de reprosat fiului meu, a fabricat minciuni insasi directoarea scazandu-i media la purtare si in clasa a aV-a.A inventat si martori profesori care insa au recunoscut ca directoarea minte.Am apelat la toate forurile superioare dar as, sistemul nostru romanesc pe care il cunoastem cu totii.Nicaieri nu e mai bine decat pe fotoliul din birou.De ce s-ar implica cand oricum si fara sa se implice iau salariu.Doresc modificarea mediilor la purtare scazute abuziv si pedepsirea vinovatilor prin justitie. Ce sanse de castig am?Please!!!