avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate Ana Jorovlea

Activitate Ana Jorovlea

Vreau urgent sa știu cui trebuie sa ma adresez dacă a dispărut o persoana in virsta care lucra de 15 ani în Italia dar nu știu dacă are acte de la ultimul loc de munca,, îngrijea batrini,, și în seara de joi și a cumpărat bilet de la o agenție pt a ma vizita în Germania. Ea a zis ca are autobuz vineri seara și eu am fost simbata dimineața în Frankfurt dar ea nu a fost. Este f greu ca nu au vrut cei de la agenție sa ne spună telefonic dacă ea a urcat sau nu în autobuz. De vineri după masa are telefonul închis. Întrebarea mea este unde trebuie sa ma adresez, la care poliție, din Italia, Germania sau România?
Am înstrăinat acum 2 ani masina către o ruda cu dorința de a o vinde dar nu am făcut nici un act. Eu am plecat din tara și la întoarcere ruda mea a dat mașina unei persoane care nu a așteptat sa vin eu și a înstrăinat o mai departe unei persoane pt dezmembrare. Am reușit sa întru numai în posesia unei plăcute și a cărții mașinii. Întrebarea e dacă o pot radia și scoate o de la Finanțe. Specific ca cel care a dezmembrat o nu vroia sa mi de a nimic de la mașină eu fiind nevoita sa înaintez la poliție o cerere.