Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot radia mașina numai cu cartea mașinii și cu o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot radia mașina numai cu cartea mașinii și cu o plăcută fără sa dețin mașina?

Am înstrăinat acum 2 ani masina către o ruda cu dorința de a o vinde dar nu am făcut nici un act. Eu am plecat din tara și la întoarcere ruda mea a dat mașina unei persoane care nu a așteptat sa vin eu și a înstrăinat o mai departe unei persoane pt dezmembrare. Am reușit sa întru numai în posesia unei plăcute și a cărții mașinii. Întrebarea e dacă o pot radia și scoate o de la Finanțe. Specific ca cel care a dezmembrat o nu vroia sa mi de a nimic de la mașină eu fiind nevoita sa înaintez la poliție o cerere.
Ana Jorovlea, utilizator
Se poate solutiona prin incheierea de declaratie notariala pe proprie raspundere