avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 663 soluții astăzi
Forum Activitate comar

Activitate comar

buna ziua ,avand un contract in derulare cu un antreprenor general , ne-am trezit ca la data de plata a lucrarilor de constructie efectuate ca , acest antreprenor a incasat toti banii de la beneficiar si in momentul de fata acesta vrea sa rezilieze contractul cu firma noastra si naplatind lucrarile efectuate si alugandu-ne in strada. neavand nici o sursa acum pt a apela la forumurile in masura apelam la dumneavoastra sperand ca ne veti ajuta.va multumim
acest plan se poate intocmi fara o firma specializata?
buna ziua .am depus dosarul de insolventa a firmei urmand sa depun planul de reorganizare .Aici e problema mea nu stiu cum sa fac acest plan.Conteaza domeniul firmei? va multumesc
buna ziua . pe data de 22.06.2009 am introdus cererea la judecatorie pt incredintare minor ,sentinta castigata (irevocabila)la data 28.01.2010,din care reiese ca parata este obligata la plata pensiei alimentare in valoare de 84 lei de la data introducerii cererei.Problema este ca aceasta a platit pe 24.02.2010 (pe lunile 07,08,09,10.2009)ramanand neplatite 11,12.2009 inclusiv 01,02,03.2010 in total 5 luni.va rog sa ma indrumati cu un sfat daca se poate.multumesc
Răspuns la discuția plata pensiei alimentare
buna ziua , un numar de telefon din italia ma poate ajuta in aceasta problema ?multumesc
Răspuns la discuția va rog sa ma ajutati
Multumesc tare frumos pentru ajutorul acordat si raman datoare.Multumsec inca odata
Am si eu o intrebare care ma poate ajuta va rog frumos.
Seful meu vrea sa cheme in judecata pe niste angajati de ai lui pt calomnie, amenintare, marturie mincinoasa.
Ma puteti ajuta cu un model de cerere de chemare in judecata pe procesual penal? Va multumesc
Răspuns la discuția delegatie
Multumesc tare frumos
Răspuns la discuția delegatie
Multumsec tare frumos.Abuzez de amabiliattae dumneavoastra si va mai adreses inca o intrebare. Si in cazul in care am 2 dosare trebuie cate o delegatie/imputernicire pentru fiecare in parte? Logic ar fi ca da, dupa parerea mea.....
Discuție delegatie
ma poate ajuta cineva cum trebuie facut o delegatie sa reprezint firma in instanta? Eu fiind consilier juridic stagiar..abia......probabil e ceva usor dar e prima data pt mine. Va multumesc