Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... nerespectare contract de antreprenor fata de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

nerespectare contract de antreprenor fata de subantreprenor

buna ziua ,avand un contract in derulare cu un antreprenor general , ne-am trezit ca la data de plata a lucrarilor de constructie efectuate ca , acest antreprenor a incasat toti banii de la beneficiar si in momentul de fata acesta vrea sa rezilieze contractul cu firma noastra si naplatind lucrarile efectuate si alugandu-ne in strada. neavand nici o sursa acum pt a apela la forumurile in masura apelam la dumneavoastra sperand ca ne veti ajuta.va multumim
Consider ca ar trebui aplicate prevederile contractului de subantrepriza.
De obicei, si aceste contracte au o clauza prin care se convine ca orice incetare a Contractului nu va produce efecte asupra obligaţiilor scadente între Părţi.
Cu alte cuvinte, va puteti adresa instantei pentru recuperarea sumelor aferente prestarii efectuate.