avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 159 soluții astăzi
Forum Activitate Patrik1

Activitate Patrik1

Buna ziua ....as dori să găsesc o soluție la următoarea problema.....am pierdut Cartea de munca .....nu mai are importanță cum .....și vechile întreprinderi unde am lucrat nu mai găsesc documentele din care sa rezulte perioada in care am lucrat la ei....deci numai au arhiva ..... nici în centrele de arhivare unde ei susțin că le au dat nu sint.....nu știu unde mai pot căuta ......la Arhivele statului.... poate fi??
Bună ziua ... Precizez de la început ca am pierdut Cartea de munca și as dori sa întreb dacă în cazul în care în arhiva societății nu mai sint date referitoare la vechimea în munca .... ma refer la fostele întreprinderi de stat înainte de revoluție.... Deci în perioada 1985.... 1986... 1987... În arhiva societății care au preluat toate documentele de personal de la aceasta întreprindere..... Vorbesc de ENERGOCONSTRUCTIA SA BUCUREȘTI FILIALA ANINA... iar societatea care a preluat arhiva acestei întreprinderi este UBERUM BRĂILA.... deci nu exista date referitoare la vechimea mea în munca pentru acei ani... Unde as putea cere? La Arhivele Naționale pot exista date referitoare la cartile de munca .. Multumesc