avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Activitate dalina chira

Activitate dalina chira

Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
nu scrie decat ca in mai putin de un an sa se achite pretul ramas de comun acord atat
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
scrie contract de vanzare cumparare de pe numele lor pe al meu .TOT ASA AM VANDUT SI EU O GARSONIERA CUIVA CA NU AU AVUT BANI CA SA O INTABULEZE LA NOTAR SI LEAM VANDUTO LA AVOCAT
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu sunteti informat destul intabularile se fac la notar si contractele de vanzare cumparare se fac la avocat si se fac si la notar
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
contractul lam facut la avocat in contract scrie ca iam dat 300 mii lei si ramane sai mai dau in mai putin de 1 an 150mii lei
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar nu mia dat contractul autentic doar o copie si nici nu am facut intabularea ce este de facut
i acum a inceput dupa 5 ani ca ma da in judecata si ia apartamentul inapoi ca suma care iam dato atunci a zi ca a fost ptr chirie ca nu iam dat restul dar eu am facut renovari mari in casa ca apartamentul era foarte vechi ne refacut de pe vremea lui ceausescu va rog puteti sa imi spuneti exact ce sa fac am investit o gramada de bani in el
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu
Răspuns la discuția contract vanzare cumparare
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
in mai putin de 1 an ?? si au trecut 5 deja
am cumparat un apartament acum 4 ani cu suma totala de 450 de milione in banii vechi am achitat suma de 300 a ramas in contract de comun acord sa mai dau diferenta de 150 milione in banii vechi .au trecut 4 ani si din motive personale nu am achitat acceasta suma ramasa .ce imi pot face fostii proprietari ??
Răspuns la discuția dreptul copilului
domnul avocat alex va multumesc din suflet ptr raspuns si pana acum este cel mai de inteles raspuns pe care la-m primit va doresc sarbatori fericite
Răspuns la discuția dreptul copilului
acest raspun mia fost foarte benefic multumesc foarte frumos