Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract vanzare cumparare

am cumparat un apartament acum 4 ani cu suma totala de 450 de milione in banii vechi am achitat suma de 300 a ramas in contract de comun acord sa mai dau diferenta de 150 milione in banii vechi .au trecut 4 ani si din motive personale nu am achitat acceasta suma ramasa .ce imi pot face fostii proprietari ??
a ramas in contract de comun acord sa mai dau diferenta de 150 milione in banii vechi

in cat timp ?
in mai putin de 1 an ?? si au trecut 5 deja
daca nu mai exista dovezi a unor intelegeri ulterioare, nu mai pot face nimic, puteti invova prescriptia.
plata in rate e stipulata in contract?
nu
Dar nu mia dat contractul autentic doar o copie si nici nu am facut intabularea ce este de facut
i acum a inceput dupa 5 ani ca ma da in judecata si ia apartamentul inapoi ca suma care iam dato atunci a zi ca a fost ptr chirie ca nu iam dat restul dar eu am facut renovari mari in casa ca apartamentul era foarte vechi ne refacut de pe vremea lui ceausescu va rog puteti sa imi spuneti exact ce sa fac am investit o gramada de bani in el
gi-jane2, moderator