avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract vanzare cumparare

am cumparat un apartament acum 4 ani cu suma totala de 450 de milione in banii vechi am achitat suma de 300 a ramas in contract de comun acord sa mai dau diferenta de 150 milione in banii vechi .au trecut 4 ani si din motive personale nu am achitat acceasta suma ramasa .ce imi pot face fostii proprietari ??
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
a ramas in contract de comun acord sa mai dau diferenta de 150 milione in banii vechi

in cat timp ?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
in mai putin de 1 an ?? si au trecut 5 deja
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
daca nu mai exista dovezi a unor intelegeri ulterioare, nu mai pot face nimic, puteti invova prescriptia.
plata in rate e stipulata in contract?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar nu mia dat contractul autentic doar o copie si nici nu am facut intabularea ce este de facut
i acum a inceput dupa 5 ani ca ma da in judecata si ia apartamentul inapoi ca suma care iam dato atunci a zi ca a fost ptr chirie ca nu iam dat restul dar eu am facut renovari mari in casa ca apartamentul era foarte vechi ne refacut de pe vremea lui ceausescu va rog puteti sa imi spuneti exact ce sa fac am investit o gramada de bani in el
Ultima modificare: Vineri, 26 Iunie 2020
gi-jane2, moderator

Alte discuții în legătură

Apartament vandut de doua ori simona_d simona_d Buna ziua, Am dat un avans pentru achizitionarea unui apartament, am facut un antecontract la notar in care am specificat faptul ca predarea apartamentului ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, drept de proprietate, am ... nicolaect nicolaect buna ziua, transfer drept de propritate: teren extravilan am o \'procura speciala\' semnata de catre vinzator si autentificata de notar in 2007. in procura ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am cumpărat un apartament cu suma de 20 de mii de ... Savumaria Savumaria Buna ziua, am cumpărat un apartament cu suma de 20 de mii de euro. Proprietarul apartamentului mi-a cerut 10 de mii de euro avans. După care urma restul de ... (vezi toată discuția)