avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Activitate Viorica Mincu

Activitate Viorica Mincu

Răspuns la discuția Vârstă pensionare


Carp Mircea a scris:

Nu sunt indeplinite conditiile de stagiu complet de 35 ani pentru a se beneficia de reducerea varstei cu 8 ani si 10 luni.
Din prima postare se intelege ca este vorba despre un barbat.
Da este sotul meu va mulțumim pentru raspunsul dat . Sărbători fericite si liniștite.
Răspuns la discuția Vârstă pensionare


Carp Mircea a scris:

Grupa I de munca a fost pana la 31/03/2001.
Precizati:
Total stagiu de cotizare
Din ce se compune aceasta.

Bună seara! Stagiul total de cotizare realizat 30 de ani 8 luni si 19 zile.Stagiul total de cotizare realizat din care 30 de ani 8 luni si 19 ....1In sistemul public din care: in condiții normale de muncă 2 ani 0 luni si 24 zile. In condiții deosebite de muncă 1 an 4 luni si 14 zile.In grupa 1(legea nr 3/1977). 17 ani 2 luni si 15 zile.Stagiu aferent grupe/condiții de muncă 8 ani si 9 luni .perioade asimilate 1 an 3 luni si 26 de zile..Am lucrat 20 de ani ca forjor in același post.Mi sa spus ca la 55 sa_mi fac dosarul .Dosar respins.
Răspuns la discuția Vârstă pensionare
Stagiul total de cotizare realizat 30 de ani 8 luni 19 zile. Din care : in sistemul public : in condiții normale de munca 2ani 0 luni 24 zile. In condiții deosebite de munca 1 an 4 luni si 14 zile.In grup 1,(Legea nr.3/1977 17 ani 2 luni si 15 zile.Stagiu aferent grupe/condiții de muncă 8 ani si 9 luni.perioade asimilate 1 an 3 luni si 26 de zile. Am lucrat 20 de ani in acelasi loc grupa 1 ca forjor. La 55 mi sa spus ca ies la pensie .am facut dosarul dar mi l_au respins.
Buna ziua.Sunt născut in 1965/12/12 am o vechime de 20 de ani grupa 1 munca deosebit de grea ( forjor) as dori sa stiu cand pot iesi la pensie.multumesc anticipat
Buna ziua.Sunt nascut in 1964/12/12 .Am 20 de ani vechime in grupa 1 condiții deosebit de grele.(forjor).La ce vârstă ma pot incadra pentru pensie.
Discuție Pensionare
Nascut in 12/12/1964,am 2o de ani de munca in grupa 1, condiții deosebite (forjor)la ce varsta pot iesi la pensie?
Răspuns la discuția Varsta pensionare
Buna seara ! Soțul meu are 20 de ani grupa 1 de muncă si vârstă 55 de ani.la cati ani se încadrează să iasă la pensie!