avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Activitate Covrix

Activitate Covrix

Buna ziua,
Sunt salariat in cadrul unei primarii si se doreste infiintarea unui club sportiv. La ora actuala exista o asociatie sportiva fara personalitate juridica dar se doreste infiintarea unui club sportiv pentru a putea obtine finantare si din alta parte decat de la bugetul local... se doreste sa se stranga bani si din Campania 2%... As dori sa stiu daca are posibilitatea de strangere de fonduri din Campania 2% daca se organizeaza clubul ca un club sportiv de drept public in subordinea consiliului local. Iar daca nu este posibil acest lucru consiliul local se poate asocia cu acea asociatie sportiva fara personalitate juridica pentru infiintarea unei asociatii sportive cu personalitate juridica? Va multumesc
Răspuns la discuția functionari publici
Multumesc mult... raman dator de cinste acum B-)
Răspuns la discuția functionari publici
Buna ziua,
Daca imi este permis sa intervin... Am si eu o problema... Lucrez intr-o primarie si incepand cu data de 01.03 un coleg - agent agricol, functionar public - s-a pensionat, primarul a vrut sa dea atributiile pana la ocuparea postului unui personal contractual... secretarul spune ca nu este permis ca un personal contractual sa primeasca atributiile unui funtionar public. Va rog sa-mi spuneti daca este permis acest lucru sau nu. Va multumesc.