avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 400 soluții astăzi
Forum Activitate duda teodora

Activitate duda teodora

Răspuns la discuția custodie comuna
dar nustiu ce dovezi sa arat in instanta ca minorul sta la bunica paterna si nu in grija tatalui ,el doar o viziteaza atat .am facut inregistrare audio recunoscand ca copilul sta la bunica paterna dar numai primeste in instanta innregistrari ,ce pot face sa fie in avantajul meu
Răspuns la discuția custodie comuna
mi-am luat un avocat am si martori ,am conditii bune pentru cresterea si educatia copilului.acum asteptam sa incepem procedura
Răspuns la discuția custodie comuna
tatal copilului are o noua relatie si inca 2 copii in care actuala lui iubita nu accepta pe copilulul nostru iar acesta il tine la mama lui ,nu se ocupa el de cresterea si educatia lui .am conditii am martori iar copilul sufera foarte mult dupa mine si trebuie sa lupt pe tru a schimba domicilul.il iau de 2 ori pe luna si in vacante ,si chiar daca este bine ingrijit la ei copilul este inca mic si langa mama poate avea o alta crestere si educatie decat langa bunica paterna
Discuție custodie comuna
buna ziua ma numesc mihaela si in anul 2018 fostul iubit m-a dat in judecata pentru a castiga custodia copilulului in varsta de 2 ani .practic a venit si a vrut sa ia copilul de la mine pentru a sta cu el 2 zile dar nu a mai vrut sa mi-l dea inapoi .imi dadea voie sa vad copilul doar in prezenta lui.el vazunduma disperata atunci mi-a spus daca vreau sa facem o tranzactie de comun acord sa avem custodie egala sa impartim in mod egal sarcinile iar eu am acceptata neavand eu nici avocat am semnat tranzactie fara sa citesc aceasta pentru ca eram nerabdatoare pentru a petrece timp cu copilul dar de fapt dupa ce am primit incheierea tranzactie am observat ca de fapt nu scria asa cum am vb noi era scris custodie comuna cu domicilul stabilit la tata.iar acum vreau eu sa il dau in judecata ca sa cer modificarea tranzactiei cu domiciulul stabilit la mama imi puteti spune cate sanse am sa castig procesul?si cat la suna am sanse si ce ar trebui sa fac .va rog ajutatima am nevoie de un raspuns sincer