avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Activitate george84

Activitate george84

Răspuns la discuția Amenda de care nu am cunostinta
problema e ca nu am luat la cunostinta vreo amenda si nu stiu sa fi fost sanctionat...
mi-a venit la impozit o amenda de 250 ron fara sa stiu despre ce e vorba.In mod normal nu trebuia sa mi se comunice atunci cand am fost sanctionat printr-o recomandata cu confirmare de primire?mentionez ca nu am primit nici un proces verbal de contraventie conform caruia sa fi fost sanctionat cu vreo amenda
Răspuns la discuția comunicare sentinta
multumesc
Răspuns la discuția comunicare sentinta
da,dar ma gandesc ca o sa imi trebuiasca sentinta pentru a executa silit pe cel ce trebuie sa imi plateasca daunele
sunt parte intr-un proces penal ce se desfasoara in paralel cu un proces de daune(civil).Doamna grefiera mi-a spus ca redactarea sentintei dureaza 3 saptamani,iar comunicarea nu imi va fi trimisa acasa,pentru a lua la cunostinta deoarece am fost prezent la infatisare.In mod normal,nu ar trebui sa primesc acea sentinta,in eventualitatea ca as face recurs?termenul de recurs am inteles ca este de 10 zile,intrebarea mea este de la pronuntarea sentintei sau de la comunicarea acesteia?daca dureaza 3 saptamani o redactare....si 10 zile termenul de recurs cum mai poate fi posibil acesta?Va multumesc anticipat pentru raspunsuri
am vandut o masina cu tot cu acte carte+talon.am facut doar un contract de vanzare cumparare.pot sa o scot de la impozit?