avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Activitate Vreausastiumaimulte

Activitate Vreausastiumaimulte

Unde as putea gasi lista romanilor care au colaborat cu regimul hortist in timpul ocupatiei Transilvaniei de Nord?
Poate Presedintele Romaniei in calitate de sef al Armatei sa conduca un complet de judecata atat in cazul ofiterilor activi cat si a celor aflati in retragere sau in rezerva?
Exista cumva vreo carte care sa prezinte povestea din spatele numelor inscrise pe peretii Muzeului Holocaustului din Bucuresti?
Cum pot afla daca strabunicul meu a fost implicat in complotul care a aruncat in aer Inalt Comandamentul de la Odessa si a dus la evenimentele ulterioare?
Daca sunt eu respectiva victima si il denunt pe acesta se mai numeste acest lucru razbunare?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Astea sunt deja sf-uri ,de unde stiti ca persoana lucreaza în,, comunitatea de informatii",de unde stiti ca nu se află în misiune,vreti sa spuneti ca un lucrător dintr-un serviciu purta o uniformă a altei instituții etc.Nu stiu cu ce v-ar ajuta pe dvs ,vreti sa va razbunati sau cu ce va incalzesc astfel de probleme.

Daca un lucrator din comunitatea de informatii poarta uniforma de politist fara a fi in misiune care pot fi urmarile acestei situatii?
Daca am achizitionat un dispozitiv electronic iar pe acesta se afla materiale video in care apar persoane cu o oarecare notorietate publica, materiale cu un continut de interactiune sociala in sensul biblic, de vreme ce sunt un cumparator de buna credinta, le pot folosi in scop comercial?
Exista vreo modalitate prin care sa imi.pot cesiona drepturile asupra contributiilor la pilonul 2 a Fondului de Pensii?
Dar daca am in casa alcool metilic si din cauza ca sunt o persoana imprastiata, un cetatean care ar intra prin efractie, oricat s-ar stradui, ar intra in contact in mod repetat cu acesta, ce ar duce la probleme grave de sanatate pe termen lung, implicit si la scurtarea serioasa a sperantei de viata?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Este un subiect sensibil.
Daca nu decedeaza scapati de raspunderea penala dupa cum as pregati eu apararea.
Dar, nu recomand asa ceva din mai multe motive.

In caz de deces situatia ar deveni extrem de complicata...

Presupun ca plangerea se face la Procuratura judetului unde isi are firma stabilit sediu social, nu unde isi are asociatul domiciliul.

Vreausastiumaimulte a scris:

Nu trebuie sa cer eu inainte o expertiza contabila sau se ocupa procuratura si de acest aspect?

Av. Liviu Voinea a scris:

Plangere penala cand este vorba de infractiuni.

Vedeti Legea nr. 31 din 16 noiembrie 1990
Articolul 272 si urmatoarele.