avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Activitate Monster

Activitate Monster

Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Prima aluzie vad ca n-a fost priceputa, asa ca nu comentez capacitatea fiecaruia de a intelege o grila.
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Cred ca se merge catre o telenovelizare a examenului !:yawn:
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Consider ca e foarte riscant sa te apuci sa inveti pentru axamenul asta un cod civil abrogat in proportie de 90%.

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012

Ai vreun link pentru ziarul galatean?
Răspuns la discuția admitere inm 2010
Eu nu stiu cine si ce mai asteapta din moment ce situatia a fost clar expusa in plenul sedintei CSM din 6 septembrie 2010! Si eu sunt unul din picati dar nu imi place sa ma imbat cu apa rece, asa ca pentru mine incepe un nou an de invatat in paralel cu serviciul si in detrimentul orelor de somn.#-o

Textul este reprodus cu copy/paste
"Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a hotărât respingerea propunerii de modificare şi completare a Regulamentului privind concursul de admitere şi examenul de absolvire a Institutului Naţional al Magistraturii, aprobat prin Hotărârea Plenului Consiliului Superior al Magistraturii nr.439 din 15 iunie 2006, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.560 din 28 iunie 2006, cu modificările şi completările ulterioare, în ceea ce priveşte concursul de admitere la Institutul Naţional al Magistraturii, sesiunea august - septembrie 2010."


Răspuns la discuția admitere sng 2010
Multumesc frumos!:)
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Nu cred ca vorbim despre aceeasi treaba, pe mine ma intereseaza ce decide CSM-ul, curtile de apel hotarasc doar local cu privire la examenele pentru studii medii, nu?
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Poate cineva sa-mi spuna cand va avea loc examenul de admitere?
Si daca este vorba de luna septembrie, atunci de ce nu s-a dat anuntul?
Sa inteleg ca anul asta admiterea se va sustine in octombrie? (avand in vedere termenul de doua luni de la publicitate pana la examen#-o)
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția admitere inm 2010


Parerea mea ca se aplica si se executa dupa, impropriu spus, executarea pedepsei pentru ca alaturi de ped indeplinesc functii de constrangere, reeducare etc.

:hm:


art.66 C.penal o spune foarte clar :)
mar1000 a scris:

de unde ai tras tu concluzia asta Monster???...

in ciuda sperantelor multor juristi(inclusiv a mea), regulamentul I.N.M. mentioneaza foarte clar faptul ca examenul de admitere in Institutul National al Magistraturii se organizeaza anual!(nu ma refer la admiterea in magistratura)