avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Angipufi

Activitate Angipufi

Multumesc frumos ionut ion .ei niciodata nu au platit concediu de odihna ...doar la sfarsit de an plateau de ex cum e acum la sfârșitul anului plateste 1346 lei (minim pe economie pentru cele 21 zile libere) desi daca vrem sa luam zile libere nu le plateste chiar daca avem dreptul la concediu de odihna plus că pe contract scrie ca lucram 8 ore desi lucram 15 pe zi regim de o sapt de luni pana luni apoi o sapt libera ...pe contractu de munca e trecut manipulant marfa desii sunt barman controale au avut multe ...de aceea spun ca tot timpul ieseau cu fata curata .....salar plateste doar 1400 de lei desi depasim orele legale sunt majoritatea care tac pt ca sunt oameni necajiti si nu prea au unde pleca la lucru ...
Buna ziua as dori sa intreb si eu ce pot face in acest caz :De cand este stare de urgenta nu am primit nici un ban ..am fost pusa in concediu de odihna din 16 si pana in 31 martie .Abia din 1 aprilie sunt in somaj tehnic. Tin sa mentionez ca nu am primit nici un ban din 16 martie si pana in prezent (concediu de odihna nu trebuie platit?? Bani pe aprilie cand se primesc ?suntem in luna mai .ce as putea face firma are pile sus puse .help please. Angajatorii intodeauna au spus ca vor face doar ceea ce vor ei . Si noi nu putem sa facem nimic va multumesc