avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate flo1313

Activitate flo1313


masina a fost castigata prin licitatie , vanzatorul e obligat sa trimita actele masinii la sediul celor ce detin site-ul de licitatii dupa care ei trimit actele catre cumparator(adica eu), imediat ce au dovada ca masina a ajuns in Romania. Doar ca actele au fost trimise catre sediul companiei ce se ocupa cu licitatia dar nu au mai ajuns. Eu detin acum doar factura ce mi s-a emis la achitarea autovehiculului si autovehiculul.
ynocentta a scris:

Documentele au fost comunicate prin mai multe corespondente postale?
Cum de ati intrat numai in posesia contractului de vanzare cumparare?
Restul actelor se aflau in aceiasi corespondenta sau separat?
Contactati vanzatorul,detaliati situatia si solicitati documentele justificative care va lipsesc
Formulati plangere la autoritatea responsabila pentru corespondenta postala

masina a fost castigata prin licitatie , vanzatorul e obligat sa trimita actele masinii la sediul celor ce detin site-ul de licitatii dupa care ei trimit actele catre cumparator(adica eu), imediat ce au dovada ca masina a ajuns in Romania. Doar ca actele au fost trimise catre sediul companiei ce se ocupa cu licitatia dar nu au mai ajuns. Eu detin acum doar factura ce mi s-a emis la achitarea autovehiculului si autovehiculul.
Buna ziua. Am achizitionat o masina din Germania dar cei de la posta germana au reusit sa-mi piarda actele. Nu am decat contractul de vânzare-cumpărare.Ce trebuie facut sa imi fac rost de alte acte,masina a fost vanduta de un dealer auto si ei au trimis actele spre un alt punct din Germania care urma sa mi le trimita mie in Romania.
Buna ziua. Am achizitionat o masina din Germania dar cei de la posta germana au reusit sa-mi piarda actele. Nu am decat contractul de vânzare-cumpărare.Ce trebuie facut ?!