avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate iuga florina

Activitate iuga florina

Răspuns la discuția completare fisa SSM
am inteles.multumesc
Răspuns la discuția completare fisa SSM
ierarhia este urmatoarea: sef birou compartiment de exemplu resurse umane si director...nu mai este nimeni intre, se subordoneaza direct directorului...si am inteles ca la instruit se semneaza de catre sef birou si cel care instruieste si verifica se semneaza directorul....altfel cum?
Răspuns la discuția completare fisa SSM
oki..multumesc
Răspuns la discuția completare fisa SSM
Ierarhia este șef birou si director birou....Si atunci la fisa șefului de birou se semnează el la persoana instruită, la cel care a facut instruirea se semnează directorul si la cel care verifică instruirea....cine se semnează dacă nu este lucrător desemnat ?
Răspuns la discuția completare fisa SSM
oki.... dar in situatiile in care seful de birou este desemnat sa faca instruirea...atunci la instruit semneaza el, apoi cel care instruieste semneaza:superiorul ierarhic si cel care verifica instruirea este tot superiorul ierarh...in situatia in care este acelasi superior ierarhic?
Răspuns la discuția completare fisa SSM
da... aici am dubii este oki daca semneaza in ambele locuri "patronul"?
Răspuns la discuția completare fisa SSM
da este un sigur "patron"' atunci se semneaza patronul in cele dpoua locuri nu?
Buna ziua,

Cum se completeaza fisa SSM pentru seful de birou daca mai are un singur superior?La "instruit semneaza seful de birou iar la "cel care a instruit" si cel care a "verificat instruirea" semneaza superiorul lui ierarhic?
Multumesc