avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Activitate Ionut1512

Activitate Ionut1512

Multumesc frumos
Proprietarii cladirii = proprietarii apartamentelor?
Am parcat-o la 1m jumatate departare de marginea blocului din pespectiva soferului, insa din perspectiva unui proprietar nu am avut grija sa ajunga, fiindca nu stiam ca sunt formati si nici care sunt responsabilitatile mele privind prevenirea acestor daune.
Din pespectiva unui proprietar, sunt de acord ca vina partiala este si a mea privind caderea lor,
Bună ziua,
În urma cu 2 zile am avut ghinionul de a avea mașina parcata în spațiul comun al blocului, pe care îl folosim toți locatarii ca și parcare, și pe care a căzut un turture de gheata distrugând parbrizul spate și față. În momentul de față suntem în procedura de înființare a asociației. Mi-ați putea spune cine se face responsabil de dauna creata? Mașina nu era parcata în marginea blocului. Fiindcă eu consider ca e responsabilitatea tuturor proprietarilor de a avea grija ca spatiile comune sa nu fie pericol. Mulțumesc frumos
Răspuns la discuția Supraveghere parcare
Vorbim de o persoana juridica din moment ce are firma, nu?
Răspuns la discuția Supraveghere parcare
Am uitat sa precizez ca in contractul de vanzare cumparare este specificat ca terenul respectiv sa fie cota indiviza.
Nu e bloc vechi, este un bloc nou.
Schimba asta in vreun fel situatia?
Răspuns la discuția Supraveghere parcare
Adica toata lumea poate sa monteze camere asa intr-o veselie?
Buna ziua,
Recent vecinul de la partea si-a instalat camere de luat vederi fara a ni se cere acordul.Le-a montat pe fatada blocului si surprinde parcarea blocului.
Mentionez ca el in acel apartament detine o firma.
Din cate am citit pe forum, ar fi trebui sa ni se ceara opinia ?
Pe mine ma deranjeaza ca ma simt ca la Big Brother in parcarea blocului, daca ar fi fost camere montate de asociatie si la care as fi putut apela cand as fi avut vreo problema, sunt de acord dar asa nu prea imi surade ideea.Mentionez ca nu avem nisi asociatie de proprietare inca,
Multumesc frumos.