avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate Kmmycha1212

Activitate Kmmycha1212

Va rog daca se poate, o lamurire: Mi-a fost schimbat contorul de gaz de cei de la compania de furnizare. Motivul a fost ca are ceva rupt, mi-au aratat unde. Mi-au mai spus ca de pe sigiliu nu se poate citi codul. Domnul care a completat documentele mi-a spus ca daca poate cineva din familie sa asiste la verficarea metrologica. Nu am fost, nu mi a dat dat domnul de inteles ca e obligatoriu sau ca este o problema cu contorul. Dupa aceea am fost chemata la sediu unde mi s a adus la cunostinta ca pe contor era anul 2012 si pe sigiliu anul 2014 si ca s a umblat la contor si se putea "da inapoi". Noi nu am facut asa ceva... Cum se poate dovedi? Mentionez ca la fiecare 2 ani vine o persoana de la companie si face revizia de gaz(nu cea pt centrala). A fost ultima oara in martie nu ar fi trebuit sa mi se spuna de atunci ca nu e in regula contorul? Sau de cei ce citesc consumul? Mi s a spus ca pe cale amiabila trebuie sa platesc 8000 de lei, daca nu se ajunge in instanță..... Scuze de povestea lunga si mulțumesc de un eventual raspuns.