avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea_georgiana

Activitate Andreea_georgiana

De ce se poate ataca? Pentru ca bunicul meu era lucid(in putere) în momentul in care ia facut testamentul tatălui meu. Si a fost decizia bunicului de ai lasa toată averea tatălui meu..
Dapix a scris:

Testamentul este atacabil, și poate fi atacat în instanță de frații tatălui.

Dar pentru a dezbate doar de pe pământ moștenirea este nevoie si de ceilalți frați a tatălui meu? Avand in vedere ca bunicul meu ia lasat tatalui meu toată averea lui?


Buna ziua
Tatălui meu ia fost facut un testament prin care bunicul meu ia lasat lui toată averea.. In acel testament este trecut si pământul din câmp care este a bunicului înainte de căsătoria cu bunica mea (fiind si bunica decedată) intrebarea mea este următoarea. Poate tatăl meu sa treacă pământul pe numele lui pe baza testamentului si a actului de pământ fără a mai dezbate moștenirea pe pământ? Pentru a trece restul de mostenire(casa) pe numele lui știu ca trebuie sa dezbată mostenirea ca pe casă era trecută si bunica mea.. Dar la pământ bunica nu este.. Mulțumesc pentru răspuns
Mulțumesc frumos pentru răspuns și pentru timpul acordat.. Miercuri mi-au făcut programare la ei sa vada ce este, sa vedem ce o sa spună atunci

Si inca ceva, defecțiunea mașinii am avuto in timp ce eram la distanță de 100km de orasul in care locuiesc, si a trebuit sa plătesc mașină sa ajung înapoi în oraș , si ce ma supara cel mai tare e ca a trebuit sa ma întorc ca nu aveam cum sa continui drumul, si uite asa sa anulat tot concediul de odihna din cauza problemei acesteia,
Buna ziua..
Am o problema cu un service auto, am reparat la ei anumite piese, si după reparatie am probleme tot cu aceeași piese(piesa fiind cumparata tot de ei in service) , având de la ei garanție pe piese, manopera 24 de luni, problema este ca ei cauta sa ma intoarca ca problema nui de la acea piesa (martorul masini indicandumi problema la piesa respectiva) Ce as putea face in cazul acestea să-mi repare/schimbe pe garantia care o am tot de la ei... Sau unde ma pot duce sa le fac reclamație? Va rog frumos să-mi dati un raspus, sunt disperată