avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate 0330

Activitate 0330

Buna, as dori sa ca intreb unde pot sa aflu ce vaccini am primit in viata mea? Sunt undeva stocate la doctor?numai sunt in tara si nu pot sa ma prezint personal, cartea de sanatate am pierdut de multi ani. Multumesc pentru raspuns.
Buna ziua. Sunt cetatean maghiar si Roman, dar casatoresc in Ungaria ca
cetatean maghiar sí nu cred ca intorc in Románia, trebuie transcris certificatul de casatorie?cand expira buletinul roman nu o sa mai am nici o adresa de domiciliu in tara unde as putea sa ma inregistrez deci buletinul meu va fi inutil. Fara adresa Nu se fface buletin nou, pasaport Costa foarte mult mai ales daca numai dupa 10 de ani vin in vizita.ce pot sa fac?multumesc
Răspuns la discuția Renuntarea la cetatenia romana
Buna ziua, daca mai sunteti activ in acest forum va rog sa mi spuneti daca ati reusit renuntarea la cetatenie romana. Mersi
Răspuns la discuția Renuntarea la cetatenia romana
Buna ziua, daca mai sunteti activ in acest forum va rog sa mi spuneti daca ati reusit renuntarea la cetatenie romana. Mersi
Multumesc pentru raspuns. In cazul in care in viata mea nu mai intorc in Romania as putea sa primesc ceva amenda daca nu inscriu casatoria incheiata in alta tara ca alt cetatean in Romania? Cine are bani si timp pentru asa ceva :(
Buna, este obligatoriu inregistrarea casatoriei din Ungaria in Romania daca am cetatenie dubla, cetatean roman cu domiciliu din strainatate (Ungaria)? Mersi
Buna, am nevoie de formular S1, dar degeaba am vorbit cu CNAS nu am primit un raspuns util, deoarece toti au dat altfel de raspuns. Cineva a solicitat deja formularul E121? Cat timp dureaza eliberarea documentului S1 (E121) si ce documente am nevoie pentru depunerea cererii.?CNAS va solicita renuntarea la adresa de domiciliu din Romania, adica schimbarea buletinului cu un pasaport crds, care din pacate costa foarte mult. Multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția CRDS
Mersi. Cum am vazut este foarte scump un pasaport, sunt pensionara si nu am atata bani, nu stiti exista ceva reducere sau posibilitate de a plati mai putin? Multumesc
Răspuns la discuția Schimbarea adresei de domiciliu
Multumesc pentru raspuns. Acest pasaport poate fi solicitat in Romania?
Buna ziua, pasaportul crds se face numai la consulat? Momentan sunt in Romania, as putea sa fac si aici? Multumesc