Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... CRDS
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

CRDS

Locuiesc in Italia de aproape 14 ani,am depus actele pentru a primi peste 2 ani circa cetatenia italiana.am CI care va expira in 2023 dar totodata nu mai locuiesc demult in Romania. Am vazut anumite discutii despre CRDS ca poate fii cerut si aici in Italia,odata ce va expira CI,pot sa continui sa prezint CRDS fara a reinnoi CI ?? Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua, unde pot sa primesc acest pasaport crds ? Momentan sunt in Romania, dar se poate ca CNAS va cere renuntarea la domiciuil din Romania pentru ca doresc sa ma mut la Ungaria si sunt pensionara. Multumesc pentru raspuns
0330, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Mersi. Cum am vazut este foarte scump un pasaport, sunt pensionara si nu am atata bani, nu stiti exista ceva reducere sau posibilitate de a plati mai putin? Multumesc