avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate Clara2006

Activitate Clara2006

3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, asa este, multumesc pentru sfat,... asa am si procedat, dar evenimentul m-a luat atat de mult pe nepregatite incat am fost socata pur si simplu. Nu stiu cum, pot acesti oameni trai, sigur chimic ceva in mintea lor nu functioneaza corect.
Buna ziua.
Ieri am trait socul vietii. Pe scurt povestea este urmatoarea:
Sunt in cautarea unui loc de munca. Saptamana trecuta, am fost sunata de reprezentanta unei firme sa ma prezint la un interviu. Vineri a avut loc prima intalnire la sediul firmei. persoanele prezente la interviu din partea firmei, au fost managerul si sotia dansului, care am inteles ca lucreaza in firma. Totul a fost ok, interviul incheindu-se cu concluzia , ca daca trec de aceasta preselectie, va urma si o proba practica.
Saptamana aceasta, am fost chemata la sediul firmei de catre manager personal, pentru o noua discutie. Intalnirea a fost stabilita pentru ieri dimineata la ora 10, la sediul firmei. M-a intampinat aceast individ, care mi-a facut semn sa nu fac zgomot si sa intru in biroul dansului. Initial am crezut ca este vreo sedinta in firma si nu am vrut sa deranjez, asa ca l-am urmat in birou. Aici discutia a fost ok , la inceput, spunandu-mi ca postul pentru care am aplicat, s-a ocupat, dar ca il intereseaza o colaborare cu mine, ca director de vanzari. si mi-a povestit pe scurt ce presupune aceast lucru. Apoi, ce a urmat m-a blocat, pur si simplu. Mi-a spus ca momentan nu trebuie sa stie nimeni de aceasta discutia, sa nu-l sun eu , ca urmeaza ca el sa ia legatura cu mine, sa nu-i povestesc momentan nici sotului. M-a intrebat cate ore pot lipsi de acasa pentru a ne intalni , ca sa ma instruiasca si sa vizitam diferite locatii, daca am curaj sa ma urc in masina lui. Credeti-ma ca pur si simplu am suferit un blocaj emotional, am paralizat pur si simplu. L-am contrat spunandu-i ca nu ma intalnesc cu el decat in locuri publice, ca sunt casatorita de 17 ani si sotul imi este cel mai bun prieten si ca daca nu are intentii serioase si nu este corect, nu ma intereseaza colaborarea. Discutia s-a incheiat aici, urmand sa ma contacteze el, pentru o prima intalnire. Ok... am iesit bulversata din birou. La interval de o ora, m-a sunat sa ma intrebe, daca ce am discutat la interviu ramane in picioare.
Nu cred ca fabulez cu nimic, dar nu stiu cum sa bordez problema, nu am mai fost pusa in aceasta situatie, si nici nu vreau sa am probleme cu acest individ, care este un om influent in comunitatea noastra, in provincie. Sunt convinsa de faptul ca abuzeaza de pozitia lui si de Cv-urile persoanelor care aplica pentru posturile vacante din firma lui, le atrage promitandu-le un post fabulos si cine pica in plasa este abuzat emotional si sexual.
Multumesc