avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate Andreeatat

Activitate Andreeatat

Și dacă nu accept mai pot intra in somaj?
Momentan nu.,a spus ca urmează sa o primesc zilele acestea.Abea a cumpărat spațiul.
Bună ziua,am primit preaviz în data de 05 iunie cum ca magazinul se închide si pot intra in somaj.Astazi ma suna șefa și îmi spune ca deschide alt magazin și ca îmi anuleaza preavizul și dacă nu ma întorc la ea pierd și somaj și tot.Ce pot face?
Bună ziua,urmează sa îmi depun dosarul de șomaj deoarece punctul de lucru unde lucram si-a închis activitatea.Aveti idee de ce adeverințe am nevoie pt somaj.Mentionez ca am lucrat 2014-2015 apoi 2015-2019 2019-2021 am fost în ccc 2021-2022
Buna ziua,Firma la care m-am reangajat de un an urmează sa își mute sediul în alta parte a orașului(intr-un loc mai .Îmi spuneți, va rog, dacă am posibilitatea de a întra în șomaj și a refuza sa mai merg la acest loc de munca?
Multumesc

Nu dorește să mă primească a spus că nu merg vânzările și că îi pare rău....
Daca e contractul pe 4 luni pot in acestea 4 luni sa îmi caut in alta parte pe nedetreminat și să primesc in continuare spor de inserție?Mai am o temere daca se închide mall-ul din cauza covid oare o să mai primesc banii?

Buna ziua,am găsit un loc de muncă dar contractul este pe perioada determinată pe 4 luni.Precizez că angajatorul nu mă primește înapoi și aș vrea să primesc stimulentul de inserție.Bebele face 2 ani in februarie.Ma afectează cu ceva că este pe
Dacă răspunsul este negativ la cerere,o să mai beneficiez de indemnizație??Copilul face 2 ani in februarie.
Buna ziua ,am făcut cererea pentru a o trimite angajatorului.Va mulțumesc frumos pt răspuns.
Va multumesc pentru răspuns,dar nu cred că ajută cererea la ei pentru că nu mi-a răspuns nici la telefon ,noroc că nu știa numărul și a răspuns apoi la telefon ...ei sunt din Sibiu