avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Activitate DanielB2

Activitate DanielB2

Răspuns la discuția Citare ulterioara
Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta privinta ? O sa formulez o noua cerere de judecata in lipsa.
De ce in urma unei judecări, la tipul soluției s-a consemnat "Amână cauza" , iar la solutie pe scurt s-a mentionat " În baza art.68 Cod proc.pen., respinge ca nefondată cererea de recuzare formulată de către petentul ....
împotriva judecătorilor....., membri ai completului de judecată învestit cu judecarea apelului declarat împotriva sentinţei penale nr...... În baza art. 275 alin.2 Cod proc. pen., obligă petentul la plata către stat a sumei de 200 de lei cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Definitivă " ? Multumesc. Mentionez ca sunt citat ca Intimat Persoana Vatamata . Si astazi am primit din nou citatie, chiar daca am transmis ca doresc judecarea in lipsa
Si deci, daca am retras plangerea , este obligatorie prezenta ? Chiar daca depun cerere de judecare in lipsa ?
Buna ziua. In urma unei agresiuni, s a intocmit un dosar penal, in care eu am fost declarat intimat persoana vatamata si persoana respectiva, apelant revizuent. Eu am renuntat, in fata instantei, declarativ, ca renunt la plangerea penala. Acum de ce mai sunt citat? Multumesc