Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. In urma unei agresiuni, s a intocmit un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. In urma unei agresiuni, s a intocmit un dosar penal, ...

Buna ziua. In urma unei agresiuni, s a intocmit un dosar penal, in care eu am fost declarat intimat persoana vatamata si persoana respectiva, apelant revizuent. Eu am renuntat, in fata instantei, declarativ, ca renunt la plangerea penala. Acum de ce mai sunt citat? Multumesc
Din ce spuneti dvs., pare ca s-a exercitat calea extraordinara de atac a revizuirii si atunci se introduc in cauza toate partile.
Duca Oana, Avocat
Si deci, daca am retras plangerea , este obligatorie prezenta ? Chiar daca depun cerere de judecare in lipsa ?
Depuneti cerere.