avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Activitate craciunconstantin80@yahoo.ro

Activitate craciunconstantin80@yahoo.ro

Amplasarea aparatului este direct pe memebrana pluvitec si se poate distruge acoperisul .
Am pus intrebare nu am acuzat vecinul .
Vecinul de la etajul 4 si-a montat aparat de aer conditionat ,dar apmlasarea lui este pe terasa blocului. In calitate de presedinte al asociatei nu am fost informat de respectivul ce urmeaza sa faca. Eu intreb ,domnul respectiv are voie sa amplaseze aparatul pe terasa comuna a blocului(acoperis) ?
Am fost la judecatorie si am prezentat statutul de infiintare asociatiede proprietary din 2003 si doamna grefier mi-a spus ca actele de imputernicire facute prin notar nu sunt valabile(reprezentare asociatie la notar,judecatorie) nu ma ajta cu nimic. Eu ca presedinte personal trebuie sa actualizez statutul de asociatie ,aici nu inteleg in ce consta acest lucru. Am rugat-o pe doamna grefier sa-mi explice pas cu pas in cum se face si mi-a sugerat sa iau cosultanta de la un avocat.La notar nu am ce cauta mi-a zis doamna grefier. Mutumesc Craciun
In anul 2002 in calitate de presedinte asociatie proprietari infiintata in urma acordului cu prorietarii de pe scara(20 apartamente are asociatia) am intocmit actele necesare de infiintare asociatie prin notar public(acord asociere,statut ,procese verbale cu locatarii din asociatie ,semnaturii,etc) .Am dorit sa deschid cont bancar pentru fondul de reparatii si alte cheltuieli pe asociatie,exista proces verbal cu acceptul locatarilor din asociatie in urma adunarii generale si banca a cerut incheiere judecatoreasca pentru infiintare asociatie si as dori sa-mi ziceti ce acte sunt necesare la judecatorie pentru obtinerea acestui act. Multumesc astept sa ma indrumati ce pasi trebuiesc facuti Craciun C.