avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Activitate vizitator

Activitate vizitator

Pentru luckystar


luckystar a scris:
si inca ceva: nu am jignit pe nimeni. am spus doar un adevar. numai ca, repet: traim intr-o tara (si poate chiar intr-o lume) in care nu se poate spune adevarul, ci doar niste afirmatii cosmetizate si diplomatice.
poate imi raspunzi tu; de ce nu putem spune adevarul - despre consilieri, avocati, soferi, contabili, americani, tigani, romani, venezueleni, chinezi etc etc. etc.
chiar trebuie sa spunem despre toata lumea numai lucruri cosmetizate???????!!!!!!!!!!!
nu putem spune adevarul ??????????????!!!!!!!!!
ok. atunci, ma dau batut: hai sa nu spunem adevarul, ci sa ne abtinem si sa ne ascumdem dupa deget. m-ati invins .... . .

Eu am impresia ca tu chiar crezi sincer ca odata cu obtinerea titlului de avocat ai devenit si detinatorul adevarului absolut, asa e? Altfel nu-mi dau seama de ce ii tot dai inainte cu chestii de genul ca in tara asta nu se poate spune adevarul. Dece ar trebui sa fie adevarata chestia asta cu slaba pregatire a majoritatii consilierilor juridici? Pentru ca o spui tu, care ai titlul de avocat? Cat de arogant trebuie sa fii incat sa emiti elucubratii cu titlu de adevar absolut? Dragule, si avocatii si consilierii urmeaza aceeasi facultate, aceleasi materii, aceleasi examene. Prin urmare, un simplu titlu nu releva neaparat pregatirea persoanei respective. Daca ar fi asa, sa nu uitam ca un consilier juridic poate, la un moment dat, sa devina directorul directiei juridice dintr/o unitate. Tu poti fi director? nu;). Asa incat, bine ar fi ca fiecare sa-si vada lungul nasului, ca toti mai avem multe de invatat in viata asta.
Apropos, de magistrati ce parere ai? Or fi si aia la fel de slab pregatiti in opinia ta.