avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Activitate oli26

Activitate oli26

Răspuns la discuția fals uz de fals
vreau sa va spun ca atunci cand ma-au dus la sectie pentru declaratie mai exact in iulie 2007 mi-au spus domnii politisti ca nu imi trebue avocat iar eu asa am facut nu am consultat pe nimeni mi-au spus ca o sa fie in regula ca cel mai grav primesc o amenda contraventionala cam asa ceva ,, nu ma prea pricep ,, prejudiciu eu nu am facut bancii respective ( nu am luat nici un ban ) colega mea insa da ! a luat creditul cu pricina in urma adeverintei facute de mine dar repet ea achita ratele este la zi nu a intarziat niciodata , Domnul de la politia economica care se ocupa de dosarul meu imi tot spune ca va fi bine ca nu mi-se va intampla nimi dar eu nu cred cu toate ca nu ma pricep dar nu cred ca va fi simplu . Acum chiar azi colega mea a primit citatie de la dinsii sa se prezinte pentru declaratie in calitate de martor ( ce inseamna acest lucru ) insa ea nu e in tara , asta inseamna ca nu pot inchide dosarul fara acea declaratie ? si ce inseamna prejudiciu ? eu nu am luat nici un ban
Discuție fals uz de fals
anul trecut fiiind angajata la o firma unde aveam acces la stampila oricand am ajutat o colega de serviciu facand-ui o adeverinta falsa pt a obtine un credit in valoare de 140 mil lei vechi , la indemnul ei si al unui intermediar cu o banca , la fel m-au asigurat ca nu mi-se poate intampla nimik si incurajata de acestia mi-am facut si pentru mine una identica . Colega mea a luat acel credit binemersi iar eu cand am fost chemata sa-mi ridic creditul a fost pus la cale un flagrant nu stiu cum si in ce fel si-au dat seama dar cert este ca m-au luat pe sus din banca politia economica m-au dus la sectie , mi-au facut dosar penal si de atunci tot astept sa mi-se solutioneze cazul intr-un fel sau altul , am ajuns cadavru viu de atunci de frica si de aceia vreau sa va intreb ce mi-se poate intampla in cel mai rau caz ? pot primi pedeapsa cu inchisoarea ? Mentionez ca nu am luat pana la urma nici un ban de la acea banca insa colega mea da a luat creditul si si-a platit rata lunara la timp fara intarzieri noi nu am vrut sa furam sau sa inselam pur si simplu nu ne erau trecute salariile corect pe contractul de munca si le-am trecut eu cat luam in mana atat am trecut in adeverinta si am semnat eu acele adeverinte , acum prietena mea este plecata din tara in acelasi timp este chemata sa dea si ea declaratie si nu poate veni ce este de facu . va rog din suflet sa-mi spuneti sincer cam ce ma asteapta