avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate Ana90211

Activitate Ana90211

Am înțeles și va mulțumesc mult pentru îndrumări. Voi merge la un avocat sa ma ajute cu formularele corecte pentru dosar. Nu-mi pot permite sa pierd acest proces.
Am înțeles. Angajatorul pe care l-am cunoscut când eram în ccc, m-a convins sa ma angajez la el și după 3 luni m-a concediat pe motiv ca nu se aștepta să vină valul 2 al pandemiei, știind ca beneficiez de stimulent de inserție. Din cauza asta am pierdut stimulentul. Mulțumesc pt răspuns.
Am depus contestația unde am explicat ce am pățit și am primit o citație în care scrie
"Cu mențiunea de a preciza cu cine înțelegeți sa va judecați, sa precizați sediul pârâtului precum și sa depuneți cererea de chemare in judecata, sub sancțiunea anularii cererii."
Dacă nu depun acestea vor anula. Iar cei de la tribunal știu ca nu am avocat pt ca nu mi permit unul.
Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere de chemare in judecata a fostului angajatorului?am nevoie pentru dosarul pentru tribunal pentru ca am făcut contestație la decizia de concediere. Mulțumesc.