avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate Constantin Alex

Activitate Constantin Alex

De frica nu am spus... nu stiu, trec pintr-o perioada foarte grea a vietii mele si sunt foarte confuz, "pierdut" ca sa zic asa...
Buna seara oameni buni
Am si eu mai multe intrebari.
Am fost condamnat la 3 luni inchisoare cu suspendare pentru posesie marihuana, o cantitate foarte mica, cam cat pentru o tigara(joint). Am avut avocat din oficiu, dar am impresia ca nu mi-a fost de ajutor. Pe langa aceasta condamnare am mai primit si 60 de zile munca in folosul comunitatii si doi ani in incercare(daca zic corect). Am fost la probatiune, m-a trimis mai departe la institutia respectiva si de acolo mai departe la munca. Dar eu nu sunt apt de munca si nu m-am prezentat la locul respectiv unde trebuia sa muncesc. Acum , cred ca consilierul de probatiune va trimite la procuror/judecator mai departe cum ca nu m-am prezentat pt acele ore. Este obligatoriu sa ma duc? Ce poate sa mi se intample? Trebuie de la doctor , o foaie ceva prin care sa demonstrez ca am probleme grave cu spatele si nu pot sa muncesc? Ca sunt inapt? Va rog astept raspunsuri , nu stiu ce sa fac. La politie am fost pt probe biologice.