avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate andreeabrd28

Activitate andreeabrd28

Care este ordinea instantelor ierarhic superioare?(gen tribunal, judecatorie, parchet), nici nu cred ca m-am exprimat clar, dar sper sa fiu inteleasa.
Răspuns la discuția Ce inseamna HCL?
Ah, ms, dar ce altceva ar mai putea insemna/ Gen ca spui ca o persoana lucreaza la HCL?
Ce inseamna HCL?
Ultima fraza am citit-o chiar ieri in cartea profului! Multumesc mult!
Un minor de 16 ani poate face plangere penala singur pentru infractiunea de furt simplu?
Dacă eu pa cămin stau singură într-o cameră de 2 persoane, trebuie să plătesc ambele locuri? Țin minte că după ce fosta colega plecase îl întrebasem pe administrator:"Având în vedere că a plecat trebuie să plătesc dublu?". El a zis"nu, nu am nicio treaba", însă acum imi zice:"Dacă vrei te las sa stai singură, dar va trebui să îmi plătești ambele locuri". Exista vreun articol de lege care să prevadă asta?
Multumesc, dar unde trebuie sa ii achit?
Acum o luna jumate am retras o plangere prealabila. Voi avea de platit cheltuieli judiciare, avand in vedere ca am foat audiata doar eu, nemaiapucand si martorii din cauza razgandirii mele? Imi puteti spune o suma estimativa pentru aceste cheltuieli?
Sa inteleg ca nu e sigur faptul ca voi avea de achitat cheltuieli judiciare. Prcizez ca era vorba despre infractiunile: violenta in familie si amenintare asupra celeasi persoane.
Am inteles, dar cam disper, fiindca a trecut de atunci o luna jumte si nu am mai primit niciun semn.