Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă eu pa cămin stau singură într-o cameră de 2 ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă eu pa cămin stau singură într-o cameră de 2 persoane, ...

Dacă eu pa cămin stau singură într-o cameră de 2 persoane, trebuie să plătesc ambele locuri? Țin minte că după ce fosta colega plecase îl întrebasem pe administrator:"Având în vedere că a plecat trebuie să plătesc dublu?". El a zis"nu, nu am nicio treaba", însă acum imi zice:"Dacă vrei te las sa stai singură, dar va trebui să îmi plătești ambele locuri". Exista vreun articol de lege care să prevadă asta?
Dvs trebuie să plătiți utilitățile și întreținerea, dar locul liber nu aveți obligația să-l plătiți. Administratorul este liber să cazeze o persoană în locul liber.