avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate Costel88

Activitate Costel88

23.30 am baut ultima bere si la 00.40 am gost testat cu etilotestul. La ora 2 prima proba si la 3 adoua probs. Va multumesc.

PAUL777 a scris:

Bună seara!Alcoolemia dumitale era în creștere. Mă gândesc la 1,10,poate chiar 1,25. Puteți sa precizați ora când a ți consumat alcool, și momentul când a ți fost testat cu etilotestul?
Pot sa va garantez ca în sânge depășește o, 8.
Mergeti cu un avocat la agentul care se ocupa de dosarul dumnv.

Costel88 a scris:

La 0.55 in etilotest,avand in vedere ca de la testare cu etilotestul si pana la recoltarea probelor biologice au trecu aprox 2 ore, ce sanse as avea sa nu depasesc pragul de 0.8? Va multumesc

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Solicitați organului de up.





Unde ma pot interesa de probele biologice daca miau fost recoltare la arad spitalul de urgent. Cutia cu probe a fost sigilata si luata de politia. Ms

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

O sa depășiți, oricum se va face o expertiza privind calculul retroactiv.

La 0.55 in etilotest,avand in vedere ca de la testare cu etilotestul si pana la recoltarea probelor biologice au trecu aprox 2 ore, ce sanse as avea sa nu depasesc pragul de 0.8? Va multumesc

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Solicitați organului de up.

Dnl. Patrascu Razvan unde pot sa solicit plata buletinul de analize , probele biologice au fost luate la Arad si eu stau in Timisoara. Va multumesc
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Pentru celeritate solicitati sa platiti dvs contravaloarea buletinului de analiza toxicologica si angajati-va avocat specializat in astfel de cauze.

Buna ziua,am calcat pe bec si am avut alcol in etilotest 0.55 si am fost dus la recoltarea probelor biologice. Ar fi bine sa imi pun un avocat sau sa astept rezultatul. Ms