Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua,am calcat pe bec si am avut alcol in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua,am calcat pe bec si am avut alcol in etilotest 0.55 ...

Buna ziua,am calcat pe bec si am avut alcol in etilotest 0.55 si am fost dus la recoltarea probelor biologice. Ar fi bine sa imi pun un avocat sau sa astept rezultatul. Ms
Pentru celeritate solicitati sa platiti dvs contravaloarea buletinului de analiza toxicologica si angajati-va avocat specializat in astfel de cauze.
Dnl. Patrascu Razvan unde pot sa solicit plata buletinul de analize , probele biologice au fost luate la Arad si eu stau in Timisoara. Va multumesc
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Pentru celeritate solicitati sa platiti dvs contravaloarea buletinului de analiza toxicologica si angajati-va avocat specializat in astfel de cauze.

Costel88, utilizator
Solicitați organului de up.
La 0.55 in etilotest,avand in vedere ca de la testare cu etilotestul si pana la recoltarea probelor biologice au trecu aprox 2 ore, ce sanse as avea sa nu depasesc pragul de 0.8? Va multumesc

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Solicitați organului de up.

O sa depășiți, oricum se va face o expertiza privind calculul retroactiv.